Skip to content
- Üldsätted
1.1. Idakoolitus OÜ (edaspidi ettevõte) korraldab täiskasvanutele suunatud täienduskoolitusi ja huvikoolitusi.
1.2 Ettevõte lähtub täienduskoolituse korraldamisel täiskasvanute koolituse seadusest, täiendkoolituse standardist ning muudest seaduse alusel kehtestatud õigusaktidest.
1.3. Asjaajamise keel on eesti keel, vajadusel ka inglise või vene keel.
1.4. Ettevõttes toimuvad täiendkoolitused juhatuse poolt kinnitatud õppekavade alusel, mis on avaldatud kodulehel www.idakoolitus.ee
1.5. Ettevõttel on õigus korraldada lühiajalisi täiskasvanute huvikoolitusi, mis avaldatakse kodulehel www.idakoolitus.ee - Täiendkoolitusele vastuvõtt, koolituselt välja arvamine
2.1. Ettevõtte poolt avatud koolitustele on võimalik registreeruda meili (info@idakoolitus.ee) või telefoni (+372 501 3975) teel.
2.2. Nädal enne koolituse algust võtab ettevõte registreerunutega ühendust, et kinnitada osalust.
2.3. Peale osaleja kinnitust saadab ettevõte osalejatele meili teel arve koolituse eest. Arve tuleb tasuda enne koolituse algust.
2.4. Hiljemalt 3 päeva enne koolituse algust saadab ettevõte meili teel osalejatele täpse korraldusliku info: tunniplaanid, toimumiskoha täpne aadress, juurdepääsu tingimused jms.
2.5. Koolitusele vastuvõtmist tõendab koolituse vastutav korraldaja ja õppija või kliendifirma või kliendi rahastaja esindaja poolt allkirjastatud või isiklikult meiliaadressilt saadetud registreerimisleht, koolitatava rahastajate poolt väljastatud kinnituskiri või leping, millele kantakse koolituse nimi, koolituse toimumise aeg, kestvus.
2.6. Koolituselt arvatakse välja õppija, kes ei osale koolitusel õppekavas nõutud mahus.
2.7. Koolituselt arvatakse õppija välja, kui koolituse alguseks pole tasutud õppemaks.
2.8. Koolitus loetakse läbituks peale vastava õppekava täitmist. Koolituse ja õppekava läbimist tõendab täienduskoolitusasutuse tunnistus või tõend. - Õppemaksu tasumine ja tagastamine
3.1. Õppemaksu suuruse kalkuleerib ja kehtestab juhatuse liige, kel on õigus kursuse maksumust muuta paindlikult vastavalt õpperühma täituvusele ja koolitusese alguseni jäänud ajaperioodile, et tagada õpperühma miinimumarvu täituvus ning ennetada koolituse ärajäämist. Vajadusel osalejatega kokkuleppel lükatakse koolitus grupi mittetäitumisel edasi.
3.2. Ettevõte esitab koolitusele registreerunule ettemaksu arve, mis saadetakse osaleja või rahastaja meilile.
3.3. Kui osaleja teatab oma loobumisest vähemalt 2 päeva enne koolituse algust, siis tagastatakse talle tasutud õppemaks. Kui osaleja loobub koolitusest kursuse jooksul, siis õppemaksu ei tagastata.
3.4. Koolituse katkestamisel väga mõjuval põhjusel (tervislikud põhjused, uue tööga seoses kattuvus tööaegadega vm) pakutakse võimalusel asenduseks koolitusaegu ilma lisatasu nõudmata. Kui see pole osalejale võimalik (nt kolimine välisriiki, pikaajaline haigus vm), tagastatakse õppetasu koolituse rahastajale nende koolitustundide või -päevade eest, mille osas pole koolitusega ega selle tugiteenustega seonduvaid kulutusi tehtud. - Kvaliteedi tagamine
4.1. Õppekavade koostamisel lähtutakse täiskasvanute koolituse seadusest, täienduskoolituse standardist ning Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt heaks kiidetud juhendmaterjalist.
4.2 Õppekava koostamisel lähtutakse konkreetse sihtgrupi vajadustest ning kõik koolitused on olemuselt praktilise suunitlusega, eesmärgiks aidata sihtgrupil saavutada püstitatud eesmärgid.
4.3. Ettevõtte koolitajad omavad kõrgemat või erialast haridust. Kõik koolitajad omavad pikaajalist töökogemust õpetataval erialal ja valdavalt täiskasvanute koolitaja kutset.
4.4. Koolitajate töö tulemust hinnatakse koolituse järgselt osalejate suulise ja kirjaliku tagasiside põhjal. Vajadusel tehakse koolitajatele parandusettepanekuid.
4.5 Kõik koolitusele registreerunud saavad vähemalt 3 päeva enne koolituse algust teabe koolituse täpse korraldusliku poole kohta – ajakava, koolitusruumide ja transpordi võimaluste kohta.
4.6. Ettevõte rendib õppeklassid iga koolituse tarbeks eraldi. Kasutatavad õppeklassid vastavad tervisekaitse nõuetele, seal on piisavalt ruumi ja valgust. Õppeklassis on vastav esitlustehnika, lauad ja toolid vastavad vajadustele.
4.7 Koolitusteks on ette valmistatud õppematerjalid paberkandjal.
4.8 Ettevõte tagab igale koolitusel osalejale kohvipausi, olenemata koolituse pikkusest.
4.9. Kõigil koolitustel kogutakse osalejatelt paberkandjal või digitaalsel kujul õppijatelt kirjalikku tagasisidet, mida võetakse aluseks koolitusteenuse edasiarendamisel.
4.10. E-koolitus toimub e-koolituste keskkonnas aadressil www.idakoolitus.ee. E-koolituste keskkonda saadetakse osalejale sisselogimiseks ligipääsu juhised ja e-koolituse läbimine toimub vastavalt e-koolituse õppekavale ja koolitaja poolt kehtestatud juhenditele. E-koolituse raames toimub suhtlus koolitaja ja õppuri vahel kas e-posti teel (kodutööde esitamine) või koolitaja poolt määratud muus keskkonnas, kuhu õppuril on võimalik lisada üles kodutööd.
4.11. Kõik õppekorralduses tekkinud vaidlused lahendatakse ettevõtte ja koolitusel osaleja läbirääkimiste teel.